Відділ освіти, молоді та спорту Хорольської районної державної адміністрації
Полтавської області

Хорольщина долучилася до всесвітнього освітнього проєкту з розвитку у школярів «м’яких навичок» SEE LEARNING (СЕЕН)

Хорольщина долучилася до всесвітнього освітнього проєкту з розвитку у школярів «м’яких навичок» SEE LEARNING (СЕЕН). Експериментальні методики вже впроваджують у опорному закладі «Ялосовецький заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів».

Програма розуму та серця (саме так називають СЕЕН – соціально-емоційне та етичне навчання) спрямована на виховання у школярів доброти та співпереживання, уваги та турботи, а також у цілому на розвиток емоційного інтелекту. Адже у сучасному світі дитині недостатньо просто отримати  набір знань. Треба розвивати так звані soft skills – «м’які навички». Діти мають засвоювати знання через розум, пропускати крізь серце і знаходити йому практичне застосування. У EdCamp Ukraine (громадська організація, що об’єднує відповідальне вчительство, ініціатор проекту в Україні) визначають СЕЕН як програму, яка сприяє розвитку базових людських цінностей, системному й критичному мисленню, зосередженню уваги, запобіганню стресу й стійкості до нього, співпереживанню до себе й інших.

Учителі Ялосовецького опорного закладу освіти працюють із учнями 1-9 класів під час виховних годин та позакласного навчання, впроваджуючи низку експериментальних методик – ігри та малюнки, методики самопізнання та «заземлення». А інтеграція практик соціально-емоційного та етичного навчання в процес викладання навчальних дисциплін відбувається в усіх класах: навіть п’ятихвилинні вправи важливі для позитивного результату.

SEE LEARNING – програма соціально-емоційного та етичного навчання (СЕЕН). Її створила команда американського університету Еморі за підтримки лауреата Нобулівської премії миру Далай-лами ХІV. У 2019-му році програма стартувала в Україні. Її впроваджуватимуть у 26 школах із різних регіонів країни (опорний заклад «Ялосовецький ЗЗСО І-ІІІ ступенів» у тому числі; усього на участь у проекті було подано 182 заявки). Проєкт розрахований на 5 років – до 2024 року.

 

 

 

 

 « повернутися до списку новин