Головні новини
ПОДАРУЙМО ДІТЯМ ЛІТО 2017 - Четвер, 08 червня 2017, 07:49
Подаруймо дітям літо 2017 - П'ятниця, 12 травня 2017, 08:56
Мелодії Останнього дзвоника - Вівторок, 30 травня 2017, 06:59

 

 

Завідуюча Хорольським РМК

 Костиренко Лідія Миколаївна

Наша адреса: вул.. К.Маркса, 88

м. Хорол Полтавської області 37800

  тел. (05362) 33595,
факс: (05362) 33239
 
 
 

Передовий педагогічний досвід

16 червня 2017 року в Хорольському навчально-виховному комплексі відбулось засідання районного методичного об’єднання учителів української мови та літератури. У семінарі взяла участь Коваленко Ольга Павлівна – методист Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського, яка провела тренінг для учителів – словесників щодо підготовки школярів до участі у Міжнародній програмі з оцінювання освітніх досягнень учнів „PISA“.

У 2018 році Україна вперше долучиться до Програми міжнародного оцінювання учнів – PISA. Дослідження PISA проводиться кожні три роки, починаючи з 2000 року, шляхом тестування навичок і знань 15-річних учнів. Вважається, що в більшості країн саме в цьому віці учні закінчують основну школу, і постають перед вибором професії і загалом майбутнього життєвого шляху. Однак PISA не перевіряє рівня навчальних досягнень учнів, натомість оцінює наскільки учень зможе використовувати знання й уміння, отримані в школі, за можливих життєвих труднощів і викликів.

Педагоги практично ознайомилися із зразками завдань попередніх циклів, а також отримали методичні рекомендації щодо використання методів та форм роботи на уроці з метою формування читацької грамотності, яка є основою для ефективної підготовки учнів у міжнародному тестуванні.

На зустріч з філологами завітав сучасний поет – земляк, журналіст, пісняр Олександр Андрійович Печора, який розповів про життєвий шлях, ознайомив присутніх із власними збірками, продекламував поезії.

Педагоги отримали вдосталь натхнення та мотивації для втілення запланованих ідей.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Понеділок, 19 червня 2017 12:04

Цікава гра

Районна спортивно-розважальна гра «Робінзонада» розпочала своє існування за ініціативи Хорольського районного Центру дитячої та юнацької творчості у 1990 році. Вона традиційно проводилася у чарівно-мальовничому куточку Трубайцівського лісу. 18 років юні Робінзони Хорольщини збиралися на захоплююче свято. Певний час гра не проводилася через ряд об’єктивних причин.

За ініціативи начальника відділу освіти, молоді та спорту Хорольської РДА Потерайло Ірини Миколаївни та директора Хорольського районного Центру дитячої та юнацької творчості Горбенко Тамари Миколаївни ця традиція відродилася.

15 червня 2017 року знову зустрів Трубайцівський ліс своєю чистотою і свіжістю юних Робінзонів Хорольщини. Цього року на гру прибули 8 команд-учасниць із загальноосвітніх навчальних закладів району. Присутніх привітала начальник відділу освіти, молоді та спорту Хорольської РДА Потерайло Ірина Миколаївна.

Учасники гри вирушили у цікаве, захоплююче, повне несподіваних пригод та сюрпризів плавання і висадилися на безлюдному острові, де їм належало пройти деякі етапи життя Робінзона.

Голова журі, директор Хорольського районного Центру дитячої та юнацької творчості, Горбенко Тамара Миколаївна оголосила порядок пересування на острові та познайомила із суддями, працівниками ХРЦДЮТ.

Першими на конкурси відправилися Робінзони, які виявилися спритнішими і одними з перших прибули на острів.

Гра складалася з восьми конкурсів. Усі команди успішно виконали поставлені перед ними не прості завдання та ще раз показали, що життя Робінзона на цьому острові було не зовсім легким, але досить цікавим.

Теплими словами привітали учасників гри виконуючий обов’язки голови Хорольської РДА Абрамов Сергій Гаврилович та заступник голови Хорольської районної ради Гловацький Роман Миколайович на підсумках свята.

І от настала найурочистіша мить нагородження…

 

І місце виборола команда «Втрачений рай» Хорольської СШ І-ІІІст. №3;

ІІ місце – команда «Міньони» Штомпелівської ЗОШ І-ІІІст.;

ІІІ місце – «Банда» Андріївської ЗОШ І-ІІІст.

Також були визначені кращі команди на конкурсах:

«Спритний Робінзон» – «Мореплавці» Хорольської гімназії;

«Знайомство з Робінзонами» – «Пірати» Петрівського НВК;

«Естафета» – «Мисливці за вдачею» Покровськобагачанської ЗОШ І-ІІІст.

«Облаштування житла» – «Невгамовний Робінзон» Ялосовецької ЗОШ І-ІІІ ст.;

«Робінзон-ерудит» – «Робінзончики» Вергунівської ЗОШ І-ІІІст.

Грамотами нагороджені команди-переможці та кращі у конкурсах. А також чудові призи від відділу освіти, молоді та спорту Хорольської районної державної адміністрації отримав кожен юний Робінзон з команд-переможниць, які вручили виконуючий обов’язки голови Хорольської РДА Абрамов Сергій Гаврилович, заступник голови Хорольської районної ради Гловацький Роман Миколайович та начальник відділу освіти, молоді та спорту Потерайло Ірина Миколаївна.

А після гри усіх учасників та гостей свята чекав обід: смачна каша, свіжі овочі та тонізуючий чай з лимоном від організаторів гри.

Веселі, щасливі та задоволені, з жартами та сміхом поверталися додому юні Робінзони з надією на зустріч наступного року.

 

 

 

 

 

 

 

Середа, 14 червня 2017 11:58

Свято дитинства

09 червня 2017 року у дошкільному навчальному закладі «Вишенька» відбувся «Випускний бал». Свято супроводжувалось веселими таночками, гарними піснями та цікавими сценками.

Голова Хорольської районної державної адміністрації Л.М.Звірко, голова Хорольської районної ради В.А.Мартюк, голова Вишняківської сільської ради А.А.Фесенко, начальник відділу освіти, молоді та спорту Хорольської районної державної адміністрації І.М.Потерайло, які були на святі, привітали випускників із закінченням першого в їхньому житті навчального закладу та подарували безліч гарних подарунків.

На завершення свята діти загадали бажання, а щоб вони здійснилися, в повітря злетіли різнокольорові кульки.

 

08 червня 2017 року у приміщенні актового залу Будинку учителя було проведено розширену науково-методичну нараду за участю заступників з навчально-виховної роботи загальноосвітніх навчальних закладів району та керівників районних методичних об’єднань. Розпочала роботу засідання завідуюча районним методичним кабінетом Костиренко Л.М., яка подякувала освітянам за роботу у 2016-2017 н.р. та підбила підсумки діяльності по І етапу роботи над єдиною проблемою району „Створення науково-методичного простору для розвитку професійної компетентності педагога у процесі реалізації компетентнісно орієнтованого навчання“. Керівники районних методичних об’єднань – учителів початкових класів Данилейко Т.М., учителів хімії Дігтяр Н.Г., учителів російської мови та зарубіжної літератури Рубашко Л.В. презентували діяльність методичних об’єднань за 2016-2017 н.р., підтвердивши те, що педагоги району є творчими, креативними особистостями, які мислять неординарно, вміють розв’язувати будь-які нестандартні проблеми. Члени науково-методичної ради та керівники РМО звернули увагу на основні заходи, проаналізували результати навчальних досягнень учнів, обговорили основні напрямки роботи на 2017-2018 н.р. для практичного впровадження.

Присутні отримали багато цінної інформації та поділилися досвідом з окремих питань.

 

 

 

Четвер, 08 червня 2017 07:49

ПОДАРУЙМО ДІТЯМ ЛІТО 2017

 

Оголошення

Відділ освіти, молоді та спорту Хорольської районної державної адміністрації оголошує про початок оздоровчої кампанії „Подаруймо дітям літо 2017”!

Кожна дитина в незалежності, де працюють її батьки чи й взагалі не працюють, має право на оздоровлення в закладах оздоровлення та відпочинку Полтавської області 1 раз на рік  за державний бюджет!

Для цього Вам необхідно:

1. Визначитись із закладом оздоровлення та відпочинку з переліку дитячих закладів оздоровлення та відпочинку Полтавської області.

2. Зателефонувати до закладу та отримати від нього згоду, що підтверджує можливість забезпечення дитини послугами із оздоровлення та відпочинку з зазначенням терміну перебування та повної вартості путівки, з урахуванням віку дитини;

3. Звернутись до відділу освіти, молоді та спорту Хорольської районної державної адміністрації, написати заяву та надати пакет документів:

- згоду закладу, який входить до затвердженого переліку, що підтверджує можливість закладу забезпечити дитину послугами з оздоровлення та відпочинку, з зазначенням терміну перебування та повної вартості путівки, з урахуванням віку дитини;

- копія свідоцтва про народження дитини;

- копія паспорта одного із батьків-заявників (стор. 1, 2, 7, 11-16);

- копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера одного із батьків- заявників;

- згода на збір та обробку персональних даних відповідно до вимог Закону України «Про захист персональних даних»;

- довідка про склад сім’ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб із зазначенням у ній дитини батьків-заявників.

У разі подання заяви за місцем проживання, відмінним від зареєстрованого, батьки-заявники (крім осіб, які переселилися з тимчасово окупованої території України чи районів проведення антитерористичної операції) додатково подають видану уповноваженим органом виконавчої влади чи місцевого самоврядування за зареєстрованим місцем проживання довідку про те, що дитина батьків - заявників, не перебуває на обліку для забезпечення путівкою.

4. Отримати фінансову підтримку на оздоровлення дитини, тобто часткове відшкодування за рахунок коштів обласного та місцевого бюджетів, у розмірі двох прожиткових мінімумів для дитини від 7 до 18 років, але не більше, ніж 70% від вартості путівки.

5. Батьківську доплату 30% від вартості путівки сплачують:

- батьки;

-профспілкові комітети (за місцем роботи);

- підприємства та організації (за місцем роботи).

6. Відвезти дитину до обраного закладу на оздоровлення.

Чекаємо на Вас у відділі освіти, молоді та спорту Хорольської районної державної адміністрації за адресою:

вул. Незалежності, 88, м. Хорол

Телефон для довідки: 33239

 

На виконання річного плану роботи Хорольського районного методичного кабінету на 2016-2017 навчальний рік 07 червня 2017 року у приміщенні Хорольської гімназії проведено практичний семінар учителів трудового навчання та технологій "Трудове навчання в контексті нової української школи".

Олексюк Олена Олександрівна, методист Хорольського районного методичного кабінету, ознайомила присутніх з Концепцією нової української школи, розкрила проблемні питання та представила презентацію "Нова українська школа: основи Стандарту освіти (Технологічна освіта)".

Маюренко Віталій Миколайович, керівник районного методичного об’єднання учителів трудового навчання, розкрив особливості організації навчально – виховного процесу за оновленою програмою з трудового навчання для учнів 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів.

Масенко Володимир Олексійович, учитель трудового навчання Хорольської гімназії, поінформував про участь у Всеукраїнському науково-практичному форумі "Трудове навчання в контексті нової української школи", який відбувся 15 травня 2017 року на базі Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова. Акцентував увагу на публічному обговоренні оновлення програм для базової середньої освіти. Ознайомив з пропозиціями, висвітленими учителями трудового навчання України, які стосуються змісту навчальної програми, містять переважно чітко сформульовані і обґрунтовані пропозиції, спрямовані на вдосконалення навчальної програми та пропозиції, які спрямовані на розв’язання питань, що знаходяться за межами змісту навчальної програми або стосуються інших правових документів. Наголосив, що з оновленої програми вилучено матеріал, який перевантажує зміст програми та залучено застарілі техніки і технології для практичного впровадження.

Після роз’яснення та жвавого обговорення особливостей організації навчально-виховного процесу за оновленою програмою з трудового навчання для учнів 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів Масенко В.О., член обласної спеціальної дослідницької групи, провів для присутніх учителів трудового навчання Хорольського району майстер-клас з розроблення календарного планування за оновленою програмою з трудового навчання для учнів 5-9 класів.

На завершення практичного семінару підведено підсумки роботи та поставлені завдання учителям трудового навчання та технологій до наступного засідання.

 

 

 

Середа, 07 червня 2017 13:25

ШКОЛА-ДЖЕРЕЛО ТАЛАНТІВ

Відділ освіти, молоді та спорту Хорольської районної державної адміністрації вітає адміністрацію, педагогічний та учнівський колективи Хорольської гімназії Хорольської районної ради, які посіли ІІІ місце у Всеукраїнському конкурсі-рейтинзі загальноосвітніх навчальних закладів по роботі з обдарованими дітьми "Школа-джерело талантів".

У 2016-2017 навчальному році учні гімназії стали переможцями у 2 Міжнародних, 9 Всеукраїнських, 47 обласних олімпіадах, турнірах та конкурсах.

Бажаємо переможцям наснаги та подальших успіхів!!!

 

 

П'ятниця, 02 червня 2017 07:24

Свято дитинства

У перший літній день в Україні, як і у всьому світі, відзначають веселе і радісне свято – День захисту дітей. 1 червня 2017 року у приміщенні дитячої музичної школи проведено захід для дітей загальносвітніх навчальних закладів.

Учнів привітали голова районної державної адміністрації Звірко Лариса Миколаївна, голова районної ради Мартюк Віра Анатоліївна, міський голова Волошин Сергій Михайлович, які побажали їм веселих літніх канікул та приємних вражень під час відпочинку.

Присутні мали можливість переглянути святковий концерт, який підготували вихованці дитячої музичної школи та самодіяльні артисти Будинку культури. Діти з непідробним інтересом взяли участь в ігровій програмі „Територія дитинства“, яку майстерно провела методист Центру дитячої та юнацької творчості Стойко Оксана Володимирівна, та керівник гуртків Колісник Віта Вікторівна. Керівники гуртків Центру дитячої та юнацької творчості підготували цікаві майстер-класи для всіх бажаючих. А в цей момент учні загальноосвітніх навчальних закладів взяли участь у конкурсі „Малюнок на асфальті “

За підсумками журі І місце виборола учениця Андріївської ЗОШ І-ІІІ ст. Синяговська Валерія, ІІ місце – Масенко Богдана, учениця Хорольської гімназії, ІІІ місце – Костенко Світлана, учениця Шишаківської ЗОШ І-ІІІ ст.

Протягом всього свята поряд з дітьми були аматорські герої Ведмідь та Маша з відомого мультиплікаційного фільму.

Вихованці дитячо-юнацької спортивної школи, ДНЗ „Малятко“, ДНЗ „Яблунька“ м.Хорол взяли участь у змаганнях „Олімпійське лелеченя“. Діти отримали солодкі призи від відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ось і виросли малюки, які ще недавно вчилися ходити, говорити. Здається, тільки вчора вони прийшли перший раз з мамами за ручку у дошкільний навчальний заклад – і ось вже прийшла пора сказати прощальні слова дитячому садку. Випуск із садка – особливий день для кожної дитини, адже закінчився перший відповідальний етап життя, скінчився безтурботний період раннього дитинства. Гарно й урочисто пройшло прощання з дитсадком у дошкільних навчальних закладах міста.

У яслах-садку „Яблунька“ випускників привітали і вручили подарунки голова Хорольської районної державної адміністрації Звірко Л.М., голова Хорольської районної ради Мартюк В.А., начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Потерайло І.М.

01.06.2017 на випускному святі у ДНЗ „Капітошка“ с. Староаврамівка дітей привітала начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Потерайло І.М.

Хлопчики і дівчатка попрощалися з дитячими садками. Мами хвилююче поправляли випускні сукні та зачіски, зав’язували краватки хлопчикам. Випускники декламували вірші та виконували пісні, вивчені спеціально до випускного свята. У цей день все було урочисто. Звучали слова вдячності вихователям, нянечкам, всім працівникам садків. Цей світлий і радісний день залишиться у пам’яті дітей!

Красиве свято, але одночасно і сумне, адже діточки починають прощатися з дитинством. Так хочеться зупинити їх: “Не поспішайте дорослішати, не треба, адже дитинство не повернеш. Поживіть ще в ньому небагато, порадійте дитячій безтурботності”.

Скільки разів, вже будучи дорослими, всі ми повертаємося подумки в дитинство і думаємо – який же це щасливий світ! Тож побажаємо, щоб у кожного сьогоднішнього малюка в неминучому дорослому житті обов’язково здійснилася дитяча мрія.

Тож летіть пташенята і в добру Вам путь,

Хай Вам сонечко світить ясне і привітне!

Вам бажаємо знання у польоті здобуть,

А в житті хай ведеться щасливо та гідно!

 

 

 

 

  

 

Перший день канікул відкрив першу сторінку історії пригод та цікавих подій і розваг у 18 пришкільних таборах відпочинку при загальноосвітніх навчальних закладах району.

Працівники табору створили всі умови для забезпечення зміцнення здоров’я та цікавого дозвілля школярів. Підготовлені кімнати відпочинку дітей згідно санітарних та естетичних норм, розроблено систему виховних та відпочинкових заходів.

Робота таборів традиційно розпочалася святковою лінійкою. До вихованців таборів зі словами вітання звернулися директори шкіл.

Церемонію відкриття таборів провели начальники пришкільних таборів. Це були по справжньому захоплюючі заходи з іграми, конкурсами, цікавими повідомленнями. Діти із захопленням поринули у відпочинок: співали пісень, танцювали, брали участь у різних конкурсах і змаганнях, малювали. На такій позитивній нотці розпочали роботу пришкільні табори відпочинку.

У перші дні відпочинку вихованці таборів провели екскурсії до пожежної частини, залізничної станції.

Табірна зміна триває. Попереду дітей чекає ще багато захоплюючих  сюрпризів: спортивні змагання, пізнавальні  екскурсії,  ігри, турніри та цікаві заняття.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сторінка 1 із 21

ПублікаціїКалендар публікацій

« Червень 2017 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

 
16 червня 2017 року в Хорольському навчально-виховному комплексі...
Районна спортивно-розважальна гра «Робінзонада» розпочала своє...
09 червня 2017 року у дошкільному навчальному закладі «Вишенька»...
08 червня 2017 року у приміщенні актового залу Будинку учителя було...

osvita.ua. Новини

Географія відвідувачів

Зараз в мережі

На сайті один гість та відсутні користувачі

Увійти  \/ 
Зареєструватися  \/ 

Підписка на новини

Гарячі події