П'ятниця, 29 липня 2016 07:45

школа готується зустріти учнів

У Ялосовецькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів продовжується підготовка до нового навчального року. За час літніх канікул проведено поточні ремонти класних кімнат, завершено фарбування підлоги у спортивній залі, у кабінеті англійської мови за кошти АФ "Хорольська" замінено старі вікна на металопластикові. ...

 

Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського надсилає методичні рекомендації щодо проведення Першого уроку у 2016-2017 навчальному році (додаються).

 

Додаток 

до листа ПОІППО

15.07.16 № 896

 

Методичні рекомендації

щодо проведення Першого уроку

у 2016-2017 навчальному році

 

Перший урок нового навчального рокуна тему «Від 1991-го і назавжди», присвячений 25-ій річниці Незалежності України,  має стати важливим кроком у вихованні патріотизму як почуття і як базової якості особистості, поштовхом до подальшої роботи з консолідації учнів, педагогів, батьків довкола спільної виховної проблеми. При цьому необхідно врахувати, що Україна має давню  історію становлення держави, величну культуру та багатовікові традиції і звичаї.

Головна мета Першого уроку– формування у школярів національної свідомості, любові до рідної землі та свого народу, її національних і культурних традицій, поваги до державних символів, забезпечення духовної єдності поколінь, бажання працювати задля держави, готовності її захищати.

Завдання Першого уроку:

- ознайомити учнів з історією українського державотворення;

- виховувати повагу до державних символів, Конституції України та законів України;

- розвивати готовність служити Батьківщині своєю працею та стати на захист державних інтересів країни;

- виховувати почуття гідності, справедливості, толерантності, людяності та відповідальності, що сприяють єдності країни;

- виховувати шанобливе ставлення до історії, культури, звичаїв і традицій українців та представників інших національностей, що населяють країну.

При оформленні приміщення рекомендуємо використовувати державну та національну символіку; карти України, Європи, Полтавської області; ілюстрації краєвидів України та рідного краю; портрети видатних українців і відомих людей рідного краю; тексти художніх творів, афоризми про патріотизм, боротьбу за свободу тощо; світлини пам’ятних місць рідного краю.

Рекомендуємо учителям та учням забезпечити наявність на Першому уроці елементів державної символіки в одязі (жовто-блакитні стрічки, національне вбрання тощо), що підкреслить єдність народу України.

Рекомендуємо розпочати  Перший урок хвилиною мовчання з метою вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, воїнів та інших загиблих у боротьбі за свободу, цілісність та єдність нашої держави. Варто згадати імена випускників навчальних закладів, жителів міста (села), котрі загинули, захищаючи Україну.

На Перший урок пропонуємо запросити учасників Революції Гідності,  учасників бойових дій АТО, представників громадських та волонтерських організацій.

Зважаючи на  актуальність  ролі сімї у вихованні патріотизму та її взаємодії з навчальним закладом, радимо залучити до проведення Першого уроку представників батьківської громадськості.

При підготовці до уроку необхідно звернути увагу на соціально-психологічну ситуацію у колективі класу, школи, громади. Педагог має чітко визначити та усвідомити мету уроку, окреслити завдання для її досягнення. Добираючи до уроку відео, фото, цитати тощо, педагоги повинні враховувати можливий вплив на емоційний стан учнів.

Під час підготовки до Першого уроку слід враховувати вікові, індивідуальні та психологічні особливості школярів.

 

Початкова школа

Перший урок у початковій школі необхідно побудувати так, щобзорієнтувати дітей на опанування знань про нашу державу, виховання поваги до державних символів, вдумливого і вимогливого аналізу своїх учинків, своєї поведінки та готовності бути гідними громадянами України.

Завдання Першого уроку  початкової школі:

- формувати основи державницького світогляду учнів;

- формувати здатність дитини пізнати себе як члена сім’ї, родини; жителя міста (села) тощо;

- виховувати любов до рідного краю, Батьківщини, народу;

- формувати і розвивати почуття гордості за свій народ, країну;

- формувати готовність здобувати якісну освіту і розумними, добрими справами збагачувати рідну землю.

Для учнів 1-4–х класів рекомендуємо орієнтовні підтеми організації Першого уроку:

· бесіда, година спілкування, розмова у дружньому колі «Чому наш прапор жовто-блакитний», «Про що розповідає наш герб», «Національні символи України», «Я – маленький громадянин держави», «Ми – українці – єдина сім’я», «Батьківщина, рід, родина», «Славетні українці», «Вона на світі одна-єдина, наша Україна», «Видатні українці», «Ще не вмерла України і слава, і воля…», «Козацькому роду нема переводу», «Мово рідна, слово рідне…»;

· заочна (уявна) подорож, гра-подорож «Подорожуємо квітучою Україною», «До країни народного мистецтва», «У країні рідної мови», «Цікава країна», «Мандруємо рідними стежками», «Пізнаємо Україну»;

· правова абетка, правова відгадайка, правовий букварик «Мої права та обов’язки», «Найголовніший закон».

Також, з урахуванням вікових особливостей учнів початкової школи, на Першому уроці може бути запропоновано тему уроку "Чим може пишатися українець?" з переглядом мультфільмів патріотичної спрямованості із серії "Це наше і це - твоє!", створених телеканалом "ПлюсПлюс", з подальшим їх обговоренням.

 

Основна школа

Під час проведення Першого уроку у основній школіособливу увагу варто звернути на формування почуття свободи і гідності, яке є визначальним серед морально-духовних та громадянських цінностей.

Завдання Першого уроку основної  школи:

- розкрити зміст понять «держава», «громадянин», «права», «обов’язки», «закон»; розширити й поглибити знання про поняття «Я – громадянин України»;

- ознайомити зі змістом основних статей Конституції України, Декларації прав дитини; учити цінувати права людей;

- формувати громадянські якості: патріотизм, людяність; розвивати у школярів прагнення бути свідомими громадянами України;

- формувати в учнів почуття особистої відповідальності та гордості за долю своєї держави та українського народу, ціннісне ставлення до суспільства, мови, сім’ї, самого себе;

- виховувати етичну поведінку, почуття товариських стосунків, повагу до рідних, турботу про ближнього.

Для учнів 5-9–х класів рекомендуємо орієнтовні підтеми  організації Першого уроку:

· година спілкування, година історичної пам’яті, година громадянськості, година духовності «Я гордий тим, що українець», «Що означає бути патріотом своєї держави?», «Вчимося жити в мирі та злагоді», «Хай квітне щаслива моя Україна!», «Ось такі ми з тобою, земляче», «Українці – європейська нація», «Моральні заповіді українців», «Національні герої України», «Духовність українського народу», «Сини землі української»;

· заочна відеомандрівка, пошукова експедиція «Україна, рід, родина», «Люблю я свій народ, ціную його звичаї», «Сто чудес України», «Україна – держава козацька»;

· правова абетка «Що означає бути законослухняним громадянином держави», «Конституція України – Основний Закон держави»;

· рольова гра «Якби я був президентом України…», «Якби я був директором школи…», «Я – член міської (сільської) громади…»

 

Старша школа

Під час проведення Першого уроку у старшій школі окрім виховання громадянських почуттів і свідомості, поваги до Конституції та інших законів України, громадянської активності та відповідальності бажано звернути увагу на формування здібностей учнів до аналізу зовнішнього та внутрішньополітичного становища України, уміння на цій основі самостійно, адекватно оцінювати події, що відбуваються в державі і світі, визначати свою роль та місце у цих подіях.

Завдання Першого уроку старшої школи:

- виховувати у старшокласників здатність ідентифікувати себе з українським народом;

- формувати в учнів громадянський і державницький світогляд особистості: знання законів і мотивацію до їх виконання, знання своїх громадянських прав і обов’язків;

- формувати в учнів активну громадянську позицію;

- формувати почуття національної, правової свідомості і самосвідомості особистості;

- виховувати прагнення жити в Україні, захищати її, працювати на її благо;

- виховувати повагу до цінностей демократичного суспільства.

Для учнів 10-11–х класів рекомендуємо орієнтовні підтеми організації Першого уроку:

· філософська бесіда, «сократівська» бесіда, конференція, круглий стіл «Держава. Суспільство. Особистість», «Плекаємо в собі громадянина України», «Конституційні засади української держави», «Роль особистості в історії держави», «Українці – європейська нація», «Моральні заповіді українців», «Політичні постаті України», «Горде ім’я – українець», «Я єсть народ, якого правди сила ніким завойована ще не була!», «Український менталітет, його сутність», «Людина. Особистість. Громадянин»;

· диспут, дебати, ток-шоу, соціальні ринги «Активна громадянська позиція. Чи важливо її мати?», «Що означає бути патріотом своєї держави?», «Молодь і політика…», «Україна – європейська держава», «Захист Вітчизни – обов’язок громадянина», «Історико-культурні пам’ятки – храм душі народної. Чи це так?», «Мій слід у житті рідного краю».

Під час підготовки до Першого уроку рекомендуємо використовувати розробки Першого уроку у 2016-2017 навчальному році методистів та педагогів області, режим доступу: http://poippo.pl.ua/natsionalno-patriotychne-vykhovannia/metodychni-rekomendatsii.

 

 Література

1. Аксьоненко О. Державні символи України: Усний журнал // Історія України. – 2004. – № 4. – С. 15-17.

2. Боровська О. Живи моя держава, Україно // Позакласний час. – 2008. – №1. – С. 19-20.

3. Гавриш Н. Національно-патріотичне виховання учнівської молоді / Ніна Гавриш, Ганна Ситник ; упоряд. Ж. М. Страшко. – К. : «Вид.група «Шк. світ», 2011. – 128 с.

4. Грушко Н. Нема ціни святині дорогій… // Позакласний час. – 2007. – №6. – С. 9-12.

5. Замуля Л. Наша берегиня // Позакласний час. – 2006. – №1-2. – С. 85-86.

6. Коновалова М. Виховні заходи в початкових класах. – Х. : Вид. група «Основа», 2015 . – 110 с.

7. Ласкавцева Я. Виховуємо на традиціях / Я. Д. Ласкавцева. – Х. : Вид. група «Основа», 2016. – 125 с.

8. Лемешенко Н. Славетні імена країни // Позакласний час. – 2006. – №1-2. – С. 102-105.

9. Моя рідна Україна : збірник кращих методичних розробок національно-патріотичного спрямування / [упоряд. : А. М. Романенко, І. В. Дика] – Полтава : ПОІППО. – 2014. – 290 с.

10. Нудна В. Моя вишнева Україна // Позакласний час. – 2006. – №1-2. – С. 93-95.

11. Патріотичне виховання в сучасних навчальних закладах / упоряд. Ж.М. Страшко. – К. : «Вид.група «Шк. світ», 2015. – 120 с.

Петренко Л. Знаєш ти, що таке Батьківщина?: Сцен. гри-змагання // Шкільний світ. – 2004.– № 16. – С. 11-12.

12. Прокопченко Л. Україно, соборна державо, Сонценосна колиска моя // Позакласний час. – 2006. – №1-2. – С. 99-101.

13. Смаль Н. Святе, як хліб, моє рідне село // Позакласний час. – 2008. – №1. – С. 34-35.

14.  Шошина Л. Подорож по храмах України // Позакласний час. – 2006. – №1-2. – С. 97-98.

15. Щербак Л. Ми – українці // Позакласний час. – 2007. – №6. – С. 13-17.

Інтернет-ресурси

1. Інститут проблем виховання НАПН України ipv.org.ua/publications/zbirnuk.html.

2. Український інститут національної пам’яті memory.gov.ua/publication.

3. Історична правда istpravda.com.ua.

4. Лікбез likbez.org.ua.

5. Освітній портал INFOСВІТ http://infosvit.if.ua/pershyj-urok-u-2015-2016-navchalnomu-rotsi-rozrobky/.

6. Телеканал «ПлюсПлюс», серія «Це наше і це твоє»http://plus-plus.tv/dyvys/programy/programs/ce-nashe-i-ce-tvoye-356861.html.

7. Перший урок: Мега збірка розробок Першого уроку (1-11 клас): //www.schoollife.org.ua/pershyj-urok-meha-zbirka-rozrobok-pershoho-uroku-1-11-klas/.

 

 

Методичні рекомендації

підготувала методист відділу

національно-патріотичного виховання                    Єщенко М. М.

Опубліковано в РМК повідомляє

 

Серед найголовніших порушень прав людини в сучасному світі є злочин, який має багато назв – «біле рабство», «торгівля людьми», «контрабанда людьми». За оцінками експертів щорічно 1-2 млн. людей стають «живим товаром». У 2013 році ООН акцентувала увагу людства на цій проблемі, оголосивши 30 липня Всесвітнім днем боротьби з торгівлею людьми.Проблема торгівлі людьми залишається актуальною і для України. Складна економічна ситуація, високий рівень безробіття, недосконалість законодавства та правова необізнаність громадян є основними умовами, що сприяють цьому явищу. Прагнучи кращої долі, люди їдуть за кордон шукати роботу. Сьогодні на перший план виходять все нові сторони торгівлі людьми, а саме торгівля з метою примусової праці. Останнім часом жертвами частіше стають українські чоловіки, що безпосередньо підтверджує поширення трудової експлуатації.

Торгівля людьми – здійснення незаконної угоди, об'єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно доКримінального Кодексу України визнаються злочином.

Боротьба з торгівлею людьми – система заходів, що здійснюються в рамках протидії торгівлі людьми, спрямованих на виявлення злочину торгівлі людьми, у тому числі незакінченого, осіб, які від цього постраждали, встановлення фізичних/юридичних осіб – торгівців людьми та притягнення їх до відповідальності.

Для тих, хто мріє отримати гарну роботу за кордоном, слід звернути увагу на те, що торгівці людьми діють через агенції з працевлаштування, фірми шоу-бізнесу та служби знайомств. Також вони розміщують брехливі оголошення в газетах та на стендах, звертаються з пропозиціями просто на вулиці, допомагають матеріально, щоб затягнути людину в боргову кабалу. Часто торгівцями живим товаром виявляються добрі знайомі чи друзі, причому значний відсоток серед них – жінки.. Пам’ятайте, що жертвами стають як жінки, так і чоловіки, а також неповнолітні діти.

Якщо Ви або Ваші знайомі вирішили поїхати за кордон, пам'ятайте наступні рекомендації:

1.Ніколи нікому у жодному разі не віддавайте свої ідентифікаційні документи крім офіційних службовців!Завжди отримуйте та сплачуйте за свій закордонний паспорт, візи та проїзні документи самі.

2. Обов'язково візьміть із собою копію внутрішнього та закордонного паспортів. В разі необхідності ці копії можуть спростити процедуру отримання документів на повернення в Україну.

3. Ви можете отримати додаткову інформацію, зателефонувавши до громадських організацій, що протидіють торгівлі людьми в Україні.

4. Переговори про працевлаштування за кордоном, навчання, туристичні подорожі чи шлюб не ведіть наодинці з агентом. Запросіть взяти участь у переговорах свою довірену особу, члена сім'ї чи близьку людину. Перевірте, чи має агент або фірма ліцензію на посередництво у працевлаштуванні за кордоном.

5. З метою працевлаштування за кордоном необхідно укласти трудовий договір зрозумілою для вас мовою. Такий договір оформляють у двох примірниках, один з яких залишається у Вас.

6. Якщо Ви їдете за кордон законно працювати, необхідно отримати робочу візу. Туристична або гостьова віза не дає права на роботу. Ви можете стикнутися з нелегальним становищем, експлуатацією та принизливою депортацією із країни.

7. Термін законного перебування на території іноземної держави вказаний у візі. Не користуйтесь послугами незнайомців, які пропонують послуги щодо подовження цього терміну.

8. Залиште своїм родичам та друзям декілька копій наступних документів: внутрішнього паспорту України, закордонного паспорту, візи, контракту, свідоцтва про народження, проїзних документів та фотографії. До того ж, повідомте їм телефонні номери свого роботодавця, своїх друзів за кордоном, консульства (посольства) України та місця потенційного проживання.

9. Якщо за кордоном Ви потрапили у важку ситуацію, зверніться по допомогу до посольства або консульства України в країні перебування або зателефонуйте до Міністерства закордонних справ України.

Особам, які вважають себе потерпілими від торгівлі людьми потрібно звернутися у відділ освіти, молоді та спорту Хорольської районної державної адміністрації, вул. Незалежності, 88, тел. 33-2-39 для подання заяви про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми.

Опубліковано в РМК повідомляє

 

Відділ освіти молоді та спорту Хорольської райдержадміністрації інформує про можливість оздоровлення дітей, які виховуються в сім’ях з дітьми у закладах оздоровлення та відпочинку області за рахунок часткової оплати вартості путівки за кошти обласного та місцевого бюджетів. На часткову оплату вартості путівки в розмірі прожиткового мінімуму для дитини від 6 до 18 років мають право сім’ї з дітьми на кожну дитину віком від 7 до 18 років.

Сім’ї з дітьми мають право на часткову оплату вартості путівки за місцем реєстрації.

Тривалість оздоровчої зміни в дитячому закладі, протягом якої сім’я має право на часткову оплату вартості путівки становить 21 день.

За довідками звертатися до відділу освіти, молоді та спорту Хорольської райдержадміністрації (вул. Незалежності, 88), каб. 16.

 

         Начальник                                      І.М. Потерайло

 

Опубліковано в РМК повідомляє
Четвер, 07 липня 2016 12:46

8 липня – День родини !

 

Прекрасне почуття викликає у людей приналежність до сім’ї та традицій. Багато наших громадян передають їх з роду в рід, щоб вони не втрачали своєї важливості і насичували духовність кожного наступного покоління.

В Україні день родини відзначають 8 липня, в день Петра і Февронії, покровителів сім’ї та шлюбу.

Що може бути затишніше дому та відчуття того, що ти є членом родини. Особливо це стосується дітей, для яких сім’я – найважливіша складова щасливого і комфортного дитинства. Саме тут вони відчувають свою захищеність від негативних впливів ззовні, набираються сил і натхнення, які допомагають їм впродовж всього життя долати життєві труднощі, досягати вершин і отримувати перемоги. Мати міцну, дружну родину у всі часи було і є почесним. Родина – це і сім’я, і рід, і вся Україна. Це допомога, опора, відповідальність, щастя, довіра, любов.

Хочеться побажати кожній родині благополуччя, щастя, добробуту. Нехай у Ваших домівках панують мир, злагода та порозуміння. Бажаю Вам та всім Вашим рідним міцного здоров’я, щастя та непохитної твердості родинних стосунків.

 

Начальник відділу освіти,

молоді та спорту Хорольської

районної державної адміністрації                                        І.М. Потерайло

Опубліковано в РМК повідомляє

На виконання Програми підготовки молоді до військової служби та її призову до лав Збройних сил України на 2016-2020 роки, Програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді у Хорольському районі на 2016-2020 роки та пропаганди військової служби в Збройних силах України 1 липня 2016 року вихованці дитячого оздоровчого табору з денним перебуванням „Олімпієць“ ДЮСШ відвідали військову частину в м. Лубнах. Учні з цікавістю переглянули сучасну бойову зброю, умови проживання солдат Збройних сил України. Особливе захоплення у учнів викликало можливість попробувати солдатського обіду.

Вихованці табору з великим враженням від побаченого повернулися додому.

 

 

 

 

Опубліковано в РМК повідомляє
Понеділок, 04 липня 2016 06:42

Сузір’я талантів Хорольщини – 2016

Моя земля – земля моїх батьків,

Ти щедрістю і славою багата.

Бринить у серці солов’їний спів,

І звеселяє душу рідна хата…

Люблю тебе, й любов моя жива

З твоїх джерел черпає дивну силу!

Я є ТАЛАНТ! Це не пусті слова,

О, земле рідна! Ти мене зростила!

 

У рамках Районної програми розвитку освітньої галузі Хорольського району Полтавської області на 2016 рік, затвердженої рішенням сьомої сесії сьомого скликання від 25.03.2016 № 81-VІI, 26 червня на центральній площі міста Хорол пройшло урочисте вшанування учнів-переможців Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін, Всеукраїнського конкурсу захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук, переможців спортивних та творчих конкурсів 2015-2016 навчального року. На святі розуму і краси "Сузір’я талантів Хорольщини – 2016" зібралися кращі із кращих – учні загальноосвітніх навчальних закладів та позашкільних установ Хорольського краю, наставники, батьки та громадськість. Свято відкрили голова Хорольської районної державної адміністрації Лариса Миколаївна Звірко, голова Хорольської районної ради Віра Анатоліївна Мартюк, міський голдова Сергій Михайлович Волошин які привітали присутніх з 20 – тою річницею Конституції України, Днем Молоді та вручили грошові винагороди педагогічним працівникам загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів Хорольщини. Саме перший блок свята присвячений учителям. Адже за кожною перемогою і невдачею дитини – їх праця і радість, їх неспокій і натхнення! "Вся гордість учителя в учнях, у зростанні посіяного ним насіння", - писав Дмитро Мендєлєєв. Тому організаторами було запропоновано продовжити започатковану традицію минулих років – бурхливими оплесками вшанувати невтомну працю педагога. Гучними оваціями присутні нагородили педагогів.

Другий блок був присвячений учням, переможцям Міжнародних, Всеукраїнських та обласних олімпіад, турнірів та конкурсів. Грошові винагороди вручали начальник віддділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Ірина Миколаївна Потерайло та начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Гунько Ірина Анатоліївна.

Для усіх присутніх линули пісенні дарунки від вихованців загальноосвітніх навчальних закладів району та дитячої музичної школи.

Свято наближалося до логічного завершення. До учасників дійства, наставників, батьків та всіх присутніх звернулися із словами вітання ведучі: Лариса Вакуленко та Олександр Радченко.

У творчості завжди є два крила –

Натхненням і талантом називаються.

Та пам’ятай: природа лиш дала,

Солоним потом решта здобувається.

А школа, наче вулик той гуде,

Дзвінки, перерви, вчителі, уроки…

Хай кожен з радістю до школи йде,

До перемог хай робить вдалі кроки!

 

 

 

 

 

Опубліковано в РМК повідомляє

23 червня 2016 року начальником відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Потерайло Іриною Миколаївною проведено семінар-нараду для керівників дошкільних навчальних закладів.

У роботі засідання взяв участь заступник голови районної державної адміністрації Чишко Микола Миколайович, який наголосив на відповідальності завідувачів за життя і здоров’я дітей під час оздоровчого періоду у дитячих садках.

З основними аспектами Санітарного регламенту ДНЗ ознайомив начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавстваУправління Держпродспоживслужби Ткаленко Сергій Федорович. Про реєстрацію закладів, що займаються обігом харчових продуктів доповів лікар по гігієні харчування Джадан Василь Григорович.

Методист РМК Синягівська Наталія Борисівна звернула увагу на ведення нормативно-ділової документації, зокрема, підготовку та видачу наказів. Про організацію харчування в літній період розповіла технолог Комариста Тетяна Миколаївна. Питання ведення фінансової документації у дитячих садках висвітлила головний бухгалтер Резнікова Тетяна Віталіївна.

За підсумками розгляду питань дано відповідні доручення.

 

 

 

Опубліковано в РМК повідомляє

Календар публікацій

« Липень 2016 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Географія відвідувачів

Підписка на новини

Гарячі події