22 червня: в Україні – День пам'яті і скорботи Рекомендовані

  • Середа, черв. 21 2017
  • Автор 

 

Уже 17-ий рік поспіль у нашій державі 22 червня відзначається як День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні. Пам'ятну дату було встановлено згідно з Указом Президента України «Про День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні» від 17 листопада 2000 р. № 1245/2000.

Війна між нацистською Німеччиною та Радянським Союзом, що розпочалася 22 червня 1941 року, стала найтрагічнішим та найкривавішим етапом Другої світової війни. Це протистояння призвело до величезних людських і матеріальних втрат, передусім для України. У військових діях загинули десятки мільйонів людей. Тільки прямі людські втрати України, за різними оцінками, складають від 6 до понад 10 мільйонів.

Першими навалу фашистів відчули українські землі.

Київ почали бомбити близько чотирьох ранку 22 червня: заводи, військові аеродроми, мости. Під час першого нальоту загинули 25 осіб, 76 отримали поранення.

У Криму війна почалася раніше, ніж перші бомби впали на інші міста Радянського Союзу. Так, Севастополь в 3 години 48 хвилин ранку, за 12 хвилин до офіційного початку війни, зазнав перших втрат.

Скорботний список населених пунктів України, стертих з лиця землі гітлерівцями, містить понад 250 сіл. Жертвами окупантів ставали не тільки особи, причетні до руху Опору, але й ті, хто не становив ніякої потенційної загрози режиму – діти, жінки, люди похилого віку, хворі. За окремим планом знищувалися пацієнти неврологічних диспансерів, тяжкохворі.

Справжніми конвеєрами смерті стали «робочі», «трудові» табори, гетто і табори для військовополонених, яких в Україні налічували близько 230.

Жахливою трагедією мільйонів жителів України стала їхня примусова депортація. Усього з України в Німеччину й інші країни загарбники вивезли від 2,4 до 2,8 мільйонів мирних громадян, що склало майже 80% всіх депортованих нацистами радянських людей.

Українці зі зброєю в руках внесли величезний внесок у розгром нацистської Німеччини. Під час війни кожен п'ятий українець загинув. Але це далеко не остаточні дані. Над їх уточненням по мірі надходження нових матеріалів ще тривалий час будуть працювати вчені, громадські організації, військкомати – усі ті, кому дорога пам'ять про кожну людину, якого забрала від нас війна.

Щороку 22 червня український народ відзначає День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни, яким вшановує світлу пам'ять мільйонів земляків, які загинули захищаючи цілісність і недоторканність рідної землі.

Сьогодення історії нашої держави навчає нас особливо гостро усвідомлювати ціну свободи, миру та безпеки. Тож священним обов’язком кожного із нас є – навіки зберегти пам'ять про тих, хто відстояв зі зброєю в руках наші кордони, нашу свободу, наш власний демократичний вибір.

Вічна пам'ять загиблим. Честь і Слава живим Героям!

 

Начальник відділу освіти, молоді

та спорту районної  

державної адміністрації                                               І.М.Потерайло

Читати 1890 разів
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар публікацій

« Січень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Географія відвідувачів

Підписка на новини

Гарячі події